Radek Liška

Proč Night RUN?

Jelikož jsou to super závody, zábava a skvělé lidi vždycky. Prostě srdcovka.

Jako malý kluk jsem měl odpor ke sportu. Sport bylo pro mě cizí slovo. Jedině jsem jezdil na kole, abych se někam přiblížil. Puberta byla jedna velká párty, takže moje váha se vyšplhala skoro ke 100 kg. Jednoho dne jsem si řekl dost, jelikož takhle to dále už nejde a začal na sobě makat. Na start změna jídelníčku a s kamarádem jsme začali navštěvovat fitness centrum. Váha šla dolů a fyzička nahoru. Můj první běh byl cca 2 km. Neskutečná dálka a plíce, ty se mnou nebyly kamarádi. Bylo to na začátek hodně těžký, ale byl vidět progres, a to mě hnalo dopředu a hlavně mě to bavilo.

Otázka co dále? Půjdu si zkusit nějaký závod? Takže volba na RunTour Liberec - trasa těžká, ale ta atmosféra úžasná. Po tomto závodě jsem jezdil více a více na závody.  Jenže já potřebuji nějaký cíl, a tak padla volba na maraton. A komu se svěřit než pod křídla Miloše Škorpila. Velice náročný to byl rok a odměnou byl maraton pod 4 hodiny s úsměvem. Ten stejný rok jsem si zaběhl spoustu osobních rekordů. 5km 18:14, 10km 37:01, 21km 1:23:34, maraton 3:30:31. A od té doby jsem moc netrénoval a spíše pomáhal lidi rozběhat. Poslední trénink byl v covidové době na maraton na 3:00, ale díky Covidu se závod neběžel. Po maratonu přišla nabídka vodit na RunTour. Tato nabídka nešla odmítnout a zkušenost k nezaplacení. Zkusil jsem si zaběhnout i 24 hodinový závod ve Františkových Lázní, ale tohle nebylo ještě pro mě. Osobně mám nejradši běhat trasy do vzdálenosti půlmaratonu. A velkým koníčkem, již 3 rok, je otužování -skvělá regenerace těla.

A již druhým rokem běhám závody Night RUN a i zde se daří a daří se stát i na stupňi vítězů.

Můj další cíl je si zaběhnout nějaký ultra závod v horách.