Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Velké sólo pro Davida Vaše

NN NIGHT RUN

NN NIGHT RUN

Přes patnáct set rozdaných medailí mohli oznámit pořadatelé seriálu NN NIGHT RUN v oblíbených Českých Budějovicích. Navzdory podzimnímu počasí si všichni devátý ročník běhu s centrem na Náměstí Přemysla Otakara II. užili.

 

Velký zájem byl i tentokrát o dětské závody KIDS CUP S KUŘETEM, kde pořadatelé již den před závodem hlásili vyprodáno. Na trať se nakonec vydalo přes dvě stě padesát dětí, ty nejmenší do šesti let, kterých bylo přesně sto pětadvacet, často běžely v doprovodu rodičů. Zájem byl také o nesoutěžní NUTREND FAMILY RUN, tam se na dvoukilometrovou trasu vydalo více než pět set účastníků často v červených tričkách.

 

Pětikilometrový Běh proti rakovině prsu ovládlo dravé mládí. Nejrychlejší ze všech byl Martin Mikšl z Jihočeského klubu maratonců, který běžel v kategorii do 23 let a i při vybíhání z hloubi pole zaběhl čas 18:56.46. Hned za ním doběhla nejrychlejší dívka, Adéla Štefanová rovněž byla z kategorie do třiadvaceti let a ani ona zdaleka nevybíhala z první řady. Její čas byl 19:32.87. Třetí pak byla také žena, vítězka kategorie Z Martina Hudáčková v čase 19:39.34.

 

Mezi běžci nad čtyřicet let vyhrál Josef Průcha (20:39.45), Aleš Novosád z klubu Prasátka vyhrál v čase 20:56.49 kategorii M a Lenka Švecová nenašla přemožitelku mezi ženami nad čtyřicet let, její čas byl 24:25.16. Rodinné týmy vyhrál tým Pernicovi, který tvořili otec Ondřej a syn Rostislav z LBK Železná Ruda.

 

Závod na deset kilometrů za svitu čelovek pak bylo velké sólo domácího Davida Vaše (#tymdejvid). Pravidelný účastník budějovických závodů pod taktovkou Tomáše Pavla vyhrál ve vynikajícím čase 3:45.16. Druhý v cíli byl vítěz čtyřicátníků Milan Krejčík, jeho ztráta na vítěze byla přes tři a tři čtvrtě minuty. Třetí finišoval v čase 38:28.05 Alois Kuna z SK Čtyři Dvory.

 

Kategorii Z40 vyhrála stejně jako v Praze v čase 41:45.17 Olga Krčálová (NN2022), která si den po vítězném závodu „doma“ v Polné připsala vedle pozice nejrychlejší ženy také třinácté místo celkově. Ani ne čtvrt minuty po ní proběhla cílem další známá tvář a to Lenka Burianová (NIGHT RUN TEAM), vítězka kategorie Z30.

 

Do nejlepší dvacítky se vešel také vítěz kategorie M50 Marcel Jiroušek (43:38.59), skvělý čas 44:02.73 zaběhl také další tradiční účastník nočních běhů Pavel Dušek (Dušek kuchyně Brandýs), opět vítěz kategorie M60. Nejrychlejší v kategorii Z50 byla Barbora Prchlíková z Benešovského běžeckého klubu (47:03.35), v Z60 pak Zuzana Vedralová (59:29.62). Štafetovou kategorii S ovládli Šneci v běhu, konkrétně Aneta Petráková a František Huml.

 

Běžci byli z nočního závodění nadšení. „Kompletní série! Díky, bylo to super,“ okomentovala fotku medailí z dětského závodu, nesoutěžního Family Runu a závodů na pět i deset kilometrů Lucie Aquilar a dodala: „Teď řešíme, kde poběžíme Christmas Run.“ Na výběr bude v prosinci Brno, Most, Olomouc nebo Praha. V Olomouci se ale dříve bude konat velké finále letošního seriálu NN NIGHT RUN. „Milujeme Budějovice a moc se těšíme, do Olomouce, což je tradičně nejoblíbenější závod na Moravě,“ zhodnotil závěrem šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel.

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

Cblogo 

Sdílet

Galerie

Loading...