Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Jmenuji se Petra.

V říjnu 2012 se mi narodila druhá dcera. V červnu 2013 když jí bylo 9 měsíců jsem si nahmatala bouli v prsu a myslela si, že mi zatvrdlo mléko, jelikož jsem v tu dobu přestávala kojit. Zašla jsem si na gynekologii, kde mě hned poslali na ultrazvuk a zrovna mi vzali i vzorek. Když mi říkali, že s největší pravděpodobností jde o nádor, tak jsem to vůbec nemohla vstřebat a přes slzy jsem ani nic neviděla. Pak to šlo rychle, hned za týden jsem byla na komisi v FN Hradci Králové. 

Protože byl nádor velký, tak jsme rok podstupovala chemoterapie, teprve poté jsem mohla na operaci. Následovalo ozařování. Po roce když jsem šla na plastiku a preventivní odstranění mléčných žláz, zjistili, že už i v druhém prsu mám zárodky nádoru. Takže jsem musela absolvovat druhé kolo chemoterapií a poté ozařování. Léčila jsem se dohromady něco přes 3 roky.

Vše jsem překonala a nyní to bude již 5 let, kdy chodím zdárně pouze na kontroly. V roce 2019 jsem začala běhat. Vloni jsem uběhla 9 půlmaratonů. Nyní po půl roční pauze opět začínám s během, který mi moc pomohl a ráda bych vás poprosila o tento závod. 

Děkuji za odpověď

Petra Hladká

Sdílet