Kateřina Hilová

Každopádně proč Night Run?

Night Run je motivace, inspirace a jedna z možností postavit se na svůj první start-

Já se na svůj první opravdový běžecký start, ale hlavně i ten životní postavila v roce 2021. Ten rok byl pro mě vším. Zásadním, zlomovým, ale hlavně byl tím startovním.  Závod "Horská výzva" byl něco, co jsem si chtěla zkusit, zažít a prožít.  Miluji běh v terénu, tedy běh trailový a tehdy to bylo přesně to NĚCO, na co nikdy nezapomenu. Po doběhnutí do cíle jsem prožívala neskutečnou euforii, radost a po tváři mi stékaly slzy štěstí. 3.místo bylo už jen tou pomyslnou třešničkou na dortu. Charitativní, měsíční závod "31dninaCzantorii" (Polsko) jsem absolvovala v roce 2021 a jako jediná Češka, jsem v měsíci březnu opravdu vystoupala/vyběhla na Velkou Čantorii 31x. Stejně tak jsem každý březnový den navštívila tento kopec (995m.n.m.) i v roce 2022. Poslední den této akce jsem tam strávila celých 24 hodin a zdolávala co nejvíc výstupů. Loni se mi to podařilo 16x, za což jsem získala 1.místo v kategorii žen a 2.místo za tým.

A protože ráda objevuji nový věci a možnosti v běžeckém světě, postavila jsem se i na start překážkový. Závod "MajDay" na domácí půdě mi s tím nejlepším parťákem v kategorii mix. vynesl 1.místo a závod "Překážkáč" jsme společně zvládli a převzali ocenění za místo 3. Za což mu budu asi do konce života neskutečně vděčná.

Svůj první start NN Night Run, navíc NEON (neměřený) jsem prožila v Olomouci. Tou dobou jsem zrovna prožívala nelehké období a závodu jako takového jsem se nechtěla zúčastnit vůbec, ale bylo to to nejlepší, co jsem pro sebe tehda mohla udělat. A co NN Night Run mohl udělat pro mě. Děkuji. Neskutečný, nezapomenutelný a velice impulzivní zážitek, na který nikdy nezapomenu. A ačkoliv mi to nikdo nestopoval, věřte mi, běžela jsem jako o závod.

Každopádně běhám pro zábavu, pro sebe, pro nás a pro zdraví a to bez trenérů a tréninkových plánů...

Život si chci užít a prožít. Né přežít ...

Jsem skromný člověk se skromnými sny ... a to i těmi běžeckými .