Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Karolína Kalašová

Proč night run? Protože běhání má být především zábava!

 Žádný běžec není amatér a každý pohyb se počítá. Takhle nějak zní moje občasné přemlouvání ke běhání, když zrovna cítím, že není můj den. Běhám více jak 10 let v pravidelných intervalech a po dlouhém odpracovaném dni, kdy dorazím domů za tmy, hlavně teda v zimních měsících, mi vždy vykouzlí úsměv na tváři obuté tenisky a čelovka na hlavě. Jelikož vím, že tam někde venku mě čeká další běžecké dobrodružství s odměnou úžasného pocitu ze sportovní aktivity.

A proč zrovna dobrodružství? Protože ať už člověk běhá v přírodě, ve městě, na pláži nebo jen své oblíbené trasy, vždy se mu po cestě může odehrát jiný příběh, poznat nové běžecké parťáky, objevit zajímavá zákoutí či skryté přírodní krásy. A to je přesně jeden z důvodů, proč mi běhání přirostlo k srci.

Ten kdo mě již nějakou dobu sleduji na sociálních sítí, tak moc dobře ví, že nejsem zrovna nejlepší v prostorové orientaci. Zkrátka moc dobře dokáži zabloudit i na 5 kilometrové trase, kterou běhám denně a též i na místě, kde jsem vyrostla. Zkrátka se z mé, předem naplánované a promyšlené trasy, stane jedinečný sportovní zážitek, který baví nejenom mě, ale i mé blízké okolí. Není to tak dávno, co jsem vytáhla kamarádky do pražské Divoké Šárky. Z plánovaného 10 km proběhnutí před snídaní po přírodních krásách se stala trasa dlouhá 15 km skrz příkopy, rokle, soutěsky, klouzání v bahně se závěrečným lehkým sněžením. Nebo když jsem si jednu sobotu řekla, že prostě zkusím oběhnout Hostivařskou přehradu a tak jsem nedopatřením uběhla půlmaraton bez přípravy, jelikož jsem prostě netušila, že jí po břehu neoběhnu. A tak se z mého proběhnutí stalo dvojnásobné win-win, kdy jsem nejenom poznala, pro mě, nová místa ale také, kdy jsem uběhla svůj první půlmaraton. 

A take jsem již párkrát poznala, jak se občasné zkracování trasy nevyplatí, jelikož i zkušený běžec muže zůstat po kotníky zabořený v bahně bos s botami ponořenými opodál či vběhbout do úplně jiné vesnice, než původně zamýšlel. 

Zážitku opravdu nespočet, naběhaných kilometrů tisíce a jedna velká běžecká @mynightrun (NN night run) rodina k tomu!

Běžecký tým: Střely

Nejrychlejší km: 3:40 min/km

Nejdelší běh: 42,2 km