Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Evelína Opičková

" Night Run je o společném zážitku, kdy vyběhneš s cizími a do cíle se vrátíš s přáteli."

Proč právě běh, když zrovna nesedím na kole?

Je to jednoduché, běh je nejlevnější, nejefektivnější duševní očista, jakou znám. Běhala jsem jako dítě. Pořád, všude a dělalo mě to šťastnou. Ve fázi svého dospívání jsem běh odložila, i když jsem měla k němu neustále blízko. V dospělosti jsem tohle všechno znovu našla a přináší mi to neustále benefity. Stačí k tomu jen dobré boty. Motivací může být cokoliv, ne jen závody. Běhávala jsem sama přírodou, abych se mohla nadechnout svobody, později jsem chtěla stačit běžecké partě a chtěla jsem trhnout rekordy na vzdálenost. Teď běhám v rámci tréninku, pro pár závodů a taky jen tak pro radost a pro svoji psychohygienu.

Mojí největší motivací v běhu byl jeden charitativní projekt, kdy jsem si jen tak řekla, že uběhnu Šumavskou magistrálu. Není mi jasné, kde jsem na to sebrala odvahu. Prostě jsem se poškrábala za uchem, ukázala na Šumavu, našla nejdelší trasu přes, napsala neziskovce a bylo to. Běžela jsem 144km. První den stovku, druhý den zbytek. Nevěděla jsem pořádně, co dělám, nevěděla jsem, jak tělo bude reagovat, nic. Měla jsem jen zvládnutou stravu a support. Uvědomovala jsem si obrovský závazek.  Zvládla jsem to, a když jsem po 14 dnech od běhu dorazila na Šumavu na kole, nebyla jsem schopna trasu ujet.

Co tím chci říct. Motivace je někde mezi hlavou, srdcem a intuicí. Tvoří se během cesty, kterou chcete ujít. Možná se vám stane, že určíte cíl a možná nejste ani líní se k němu dostat, jen jste cíl špatně formulovali. Cíl a motivace nesmí být v rozporu s vámi. Běhejte, mějte radost, dělejte krůčky a chvalte se za ně. Tím si svou motivaci pěstujete a zvládnete víc.

 

 INSTAGRAM : holkazocele