Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Šelmy se chystají do BRNA

Uskuteční se 25. května v Brně jih.

Uskuteční se 25. května v Brně jih.

Unikátní seriál nočních běhů NN NIGHT RUN a AVON BĚH ZA ZDRAVÁ PRSA se po roce vrací do BRNA. Uskuteční se 25. května v Brně jih.

Stejně jako v jiných městech, i na jihu Moravy budou připraveny odpolední závody pro děti THE PLAYGROUND KIDS CUP. V areálu Hněvkovského budou jejich tratě rozděleny podle věku, nicméně medaili s koalou dostanou v cíli všichni. Stejně jako účastníci charitativního FÉNIX RUN, který pomáhá celým startovným 8 neziskovým organizacím. V rámci této dvoukilometrové trati se může běžet nebo i jít, klidně i s kočárkem nebo domácím mazlíčkem. V cíli pak každý dostane medaili, na které je vyobrazen pták fénix. Hned po charitativním běhu startuje 1 km Sprint, pro ty, co si chtějí změřit rychlý kilometr.

S přicházející tmou pak přijde řada na dva hlavní závody – za deset minut osm odstartuje AVON BĚH za zdravá prsa pro nadaci Bellis na pět kilometrů, který bude mít charitativní podtext. O hodinu později, už za tmy, pak odstartuje NN NIGHT RUN na deset kilometrů. Zatímco běžci na pět kilometrů dostanou v cíli krásnou medaili s běžící ženou za zdravá prsa, za uběhnutí deseti kilometrů je černá noční šelma. Kdo chce, může za den stihnout i tři závody. Je také připravena KPMG štafeta 2x5 km v rámci 10 km.

Na závody seriálu NN NIGHT RUN často míří naprostí začátečníci, kteří si chtějí závod užít. Naopak tyto závody nevyhledává česká špička a tak mají šanci na hezký výsledek i výkonnostní běžci. I když je nutno dodat, že i zde jde poslední roky úroveň nejrychlejších rychle nahoru, což souvisí s růstem zájmu. Startovní listina se pozvolna zaplňuje, proto je radno se zaregistrovat co nejdříve, například na začátku května skončí možnost objednat si tričko. Organizátoři očekávají 1500 běžců na startu.  Přihlášky najdete na http://www.night-run.cz

Sdílet