Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

NN Night Run je v cíli, nabídl těsné souboje.

Běhat se ale bude i nadále

Běhat se ale bude i nadále

Podzimní, ale přesto hezké počasí přivítalo běžce účastníci se nejoblíbenějšího závodu seriálu NN NIGHT RUN v Olomouci. Jubilejní desátý ročník přilákal přes patnáct stovek účastníků.

Rekordní byl už zájem o dětské závody, KIDS CUP, mladých běžců a běžkyň se přihlásili tři stovky. Jen těch do šesti let bylo na trati o délce zhruba tři sta metrů téměř sto padesát. Stejně jako na jiných závodech nechyběla ani v Olomouci ALEXOVA velká cena pro handicapované a NUTREND FAMILY RUN, při kterém ani nebylo nutné běžet. 

Pořádně rychlé tempo pak naopak bylo potřeba při letošní novince, kterou byl sprint na 1 kilometr. O první místo se přitom bojovalo až na cílovou pásku. Jakub Langer z TJ Uničov zaběhl čas 3:13.28, který byl jen o 54 setin vteřiny lepší než výsledek Lukáše Kvapila. Ani další borci nebyli daleko, Lukáš Čermák z PSK OLYMP Praha zaběhl čas 3:19.16. I nejrychlejší žena se dostala pod čtyři minuty, Kateřina Mikulíková měla čas 3:53.14. 

Ve čtvrt na sedm se pak na trať vydalo téměř čtyřista účastníků závodu AVON BĚH za zdravá prsa na pět kilometrů. Nejrychlejší byl v čase 17:06.31 pořadatelům dobře známý Jan Vaníček. Ani ne pět vteřin na něj ztratil vítěz kategorie do 23 let Vojtěch Juřica (TJ Slezan Frýdek-Místek). Mezi muži nad 40 let bral zlato Jiří Otrusina (Atletika Alojzov) v čase 18:14.08. Nejrychlejší ženou byla Veronika Kaldová, zaběhla čas 18:43.68. Těsně za sebou pak doběhly vítězky dalších dvou věkových kategorií, Jana Holáňová z kategorie Z40+ měla čas 22:14.62, Lucie Kubáčková závodící v Z23 pak 22:14.95. Kdyby bylo ovšem pořadí dle času od protnutí časomíry na startu, byla by mladší závodnice o pět vteřin rychlejší. Co se rodinných týmů týká, vyhráli Svoboďáci, tedy Hynek a Martin Svobodovi. 

Také na deseti kilometrech, které běželo přes čtyři sta padesát lidí, vyhrála známá tvář, Pavel Žajdlík tradičně vyplnil do kolonky klub smajlíka a byl nejrychlejší, zaběhl čas 34:30.86. Jan Vaníček si v barvách NIGHT RUN TEAM doběhl pro další medaili, tentokrát stříbrnou a to za čas 36:01.01. Celkově třetí a první v kategorii M40 byl Jan Kočíb ze Štefko Racing Teamu (36:05.84). V kategorii M50 vyhrál další tradiční účastník závodů NN NIGHT RUN Martin Vodrážka z AK Most, jeho čas byl 39:36.75. Zlato mezi muži nad 60 let pak bral Jaroslav Balák (47:06.72).

Těsně za sebou doběhly nejlepší ženy, Kateřina Ondrušík (AK Šternberk) byla v čase 41:07.01 přesně o půl vteřiny rychlejší než Radka Záleská (Mizuno Team). Obě ale vyhrály a to v kategorii Z40 a Z30. V kategorii Z50 byla první Dana Švantnerová v čase 48:26.75, v Z60 Eva Dvořáková (Atletika Alojzov) za 1:02:25.01. KPMG štafety vyhráli Jáchym a Jonatan Koubovi z SK Přerov_A, společně zaběhli čas 38:36.76. 

Závěr letošního seriálu NN NIGHT RUN se i přes krátkou dešťovou přeháňku během závodu na pět kilometrů vydařil. „Night Run v Olomouci potvrdil svojí pozici nejoblíbenějšího závodu na Moravě, běžci a diváci vytvořili skvělou atmosféru,“ radoval se po závodě šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel. I když seriál nočních běhů pro letošek končí, není důvod k odpočinku. Hned příští víkend se v centru Prahy běží strašidelný ZombieRUN a měsíc potom začnou závody Christmas Run v Brně, Praze, Olomouci a Mostě. A od ledna se jako každý rok rozeběhne innogy WINTER RUN.

Běžci zkrátka neznají zimní spánek.

Akce se uskutečnila za finanční podpory statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje.

 

Foto: https://photo.lopataa.site/event/night-run23-olomouc

 

Sdílet

Galerie