Běžci si při WINTER RUN v Budějkách užili zimní počasí

Zimní běh se vším všudy

Běžci si při WINTER RUN v Českých Budějovicích užili zimní počasí

Zimní běh se vším všudy, takový byl třetí díl letošního seriálu innogy WINTER RUN a také Českomoravského poháru v zimním běhu, který se konal v Českých Budějovicích. Zasněžená Stromovka, čerstvě posypané lávky a teploty okolo bodu mrazu dodaly závodu tu prvou zimní atmosféru. Běžce a běžkyně to však neodradilo, také dětí běželo více než sto. Na kratší trati dlouhé 400 metrů doběhlo přesně osmdesát dětí často v doprovodu rodičů, na té dvojnásobné polovina. Třeba jenom v kategorii do šesti let bylo pětadvacet dívek a stejný počet chlapců.

Na krátké trati pak bylo přes dvě stě padesát účastníků a vyhrál známý jihočeský vytrvalec David Vaš závodící za MIZUNO TEAM, který tím udělal první krok k obhajobě dvojitého vítězství z loňského roku. Jeho letošní čas 15:00.81 byl sice nepatrně pomalejší než loni, i tak ale stačil na pohodlné vítězství. Druhý finišoval Miroslav Burian závodící v barvách NIGHT RUN TEAM, jeho čas byl 15:24.96. Na stupních vítězů kategorie M1 je doplnil také celkově třetí Jan Vaníček z ŠBV (15:38.69), který ani v chladném počasí nepotřeboval tričko.V kategorii M2 vyhrál celkově pátý Petr Sochor, zaběhl čas 15:52.15, nejrychlejším juniorem byl díky času 16:18.36 Jakub Dohnal z Častrova a v kategorii M3 nenašel přemožitele Josef Průcha z CBC TEAM, v jeho případě se časomíra zastavila na 17:15.22.

Mezi ženami vyhrála další známá tvář, Lenka Burianová v dresu NIGHT RUN TEAM. Její čas byl 17:38.29. Jen něco málo přes deset vteřin na ní ztratila vítězka juniorek Michaela Němcová. Těsně za sebou pak doběhly vítězky kategorie Z2 a Z3, byly to Lenka Švecová a Jaroslava Pokorová z Báječných žen v běhu. V rodinných týmech vyhráli Adam a Roman Vaňkovi.

Ani ne hodinu po doběhu závodu na čtyři kilometry nastoupil David Vaš, převlečený a přezutý, na start dvakrát tak dlouhé trasy. Snahu připsat si další dvojité vítězství mu překazil v nejmladší kategorii startující Matěj Placatka z Sk Sporting Příbram. Jeho čas 27:10.03 byl o vteřinu lepší než ten Vašův. Domácí vytrvalec však bral druhé zlato během dne ve své kategorii. Třetí Miroslav Vilím zaběhl čas 28:55.14.Další vítězství mezi čtyřicátníky si připsal Jiří Chyba v barvách Nutrend Specialized, zaběhl čas 29:01.24. V kategorii M50 bral zlato Marek Štěpán z TJ Sokol Týn nad Bečvou za čas 32:41.89.První ženou v cíli byla Lenka Burianová, která běžela ve štafetě se svým manželem. Z těch, které běžely obě kola, byla nejrychlejší Jana Tučková (NN2022) v čase 34:12.66. I zde zvedly tvrdý souboj vítězky dvou kategorií, čas 35:57.85 Michaely Němcové závodící v kategorii Z12 byl o čtyři desetiny vteřiny lepší než ten Lucie Volkové z kategorie Z30. Kategorii Z50 vyhrála v čase 40:43.72 Edita Jindřichová.Závod v Českých Budějovicích se vydařil, běžel i šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel, který se po závodě jen usmíval. „Byl to zimní běh, jak má být. Sníh všude kolem, ale trať neklouzala, kéž by to podobné bylo i na dalších závodech,“ zhodnotil. A nadšení byli i samotní běžci a běžkyně. „Můj první závod a byl moc super, medaile úžasná. Ten pocit po doběhnutí je fakt skvělý,“ uvedla například Miluška Široká.

Seriál innogy WINTER RUN a spolu s ním i Českomoravský pohár v zimním běhu se dostal do své poloviny. V dalších třech týdnech na běžce čekají nejoblíbenější závody ve Slezsku, na Moravě a v Čechách, jinými slovy Ostrava, Olomouc a Praha. Ať už sníh bude nebo ne, medaile s tučňákem v cíli jsou jisté stejně jako skvělá atmosféra.