Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

NN NIGHT RUN seriál zakončila Olomouc opět v rekordech.

Seriál NN NIGHT RUN se letos těšil opět velké popularitě a stejně tak tomu bylo i v závěrečném dílu v Olomouci. Na start všech závodů se postavilo pře dva tisíce účastníků.

Seriál NN NIGHT RUN se letos těšil opět velké popularitě a stejně tak tomu bylo i v závěrečném dílu v Olomouci. Na start všech závodů se postavilo pře dva tisíce účastníků.

Prvním závodním během ze čtyř vložených závodů byl čím dál více oblíbený dětský innogy Kids Cup, kde jen v té nejmladší kategorii do 6 let startovalo 70 dětí. I v dalších devíti kategoriích bylo startovní pole dětí ohromující. Každý malý účastník získal v cíli překrásnou medaili a tři nejrychlejší v kategorii získali plno cen od partnerů. Zde běželo přes dvě stě padesát malých běžců.


V 17:00 hodin vyběhl tři sta padesát  běžců v nezávodním běhu pro rodiny s dětmi Bosch Family Run. Všichni si to užili a v cíli dostali opět krásné medaile s designem zapadajícího slunce. Jeden z účastníků vyhrál v losování startovních čísel dokonce sušičku Bosch za 18 tisíc korun. Výhercem se stal dokonce závodník, který odběhl všech 8 závodů série NN NIGHT RUN.

 

Večer, když se začalo stmívat, bylo vše připravené pro noční běhy. Pětikilometrový okruh letos vedl přímo na výstavišti Flora. Trať vedla po asfaltu a byla celkem rovinatá, jediným kopcem byl přeběh přes lávku. Orientaci výborně pomáhali dobrovolníci. První startoval Avon Běh proti rakovině prsu a jako druhý hlavní závod dne NN Night Run Plzeň na 10 km. 

Na krátké trati Avon běhu si pro vítězství doběhl Martin Cekl z klubu Samotišky s časem 16:57 min. Na druhém místě doběhl Petr Harnoš z TPCA run teamu s časem 17:04 min a na třetím místě Milan Viktora z Veslařského klubu Brno se ztrátou na druhého patnáct sekund. Mezi ženami doběhla do cíle první Barbora Kopřivová v čase 19:13min. před druhou Ivanou Vávrů a třetí Emou Klimentovou.

Podobný průběh měl i desetikilometrový NN NIGHT RUN OLOMOUC. Na čele opět běžel osamocený Bronislav Khýr a také suverénním stylem doběh do cíle s časem 35:05 min. Na druhém místě doběhl Stanislav Krajča s časem 35:45 min a na třetím místě Tomáš Krátký se ztrátou na druhého deseti sekund.

Mezi ženami doběhla do cíle první Lucie Vikartovská v čase 38:20 min. před druhou Svatavou Karafiátovou a třetí Jitkou Fojtkovou.

Ocenění zaslouží i kvalitní a rozsáhlé zázemí tohoto velkého závodu. Webové stránky, přihlášky a odbavení v místě bez front, dostatečná rezerva míst pro příchozí, závodnický balíček, parkování, občerstvení, testovací boty Mizuno, výsledky i odsýpající vyhlášení. Velkému zájmu se těšil i stan generálního partnera NN, který účastníkům nabídnul bohatý doprovodný program včetně aktivit pro děti. Zkrátka celý den probíhal v pohodě a bez nervů… Stálo to za to!

 
Kromě mnoha kategorií v běhu na pět i na deset kilometrů se vyhlašovaly i rodinné teamy na 5 km, a tak se dá říct, že jen málokdo se nedostal na stupně vítězů. Platí to i doslova, před vyhlašováním se totiž na stupních střídali a fotili různí běžci, ať už sami, ve dvojicích nebo ve skupinkách. Radost měli snad ještě větší než skuteční vítězové.

 

Akce je realizována s finančním přispěním statutárního města Olomouc.


Výsledky a více informací o nočních bězích NN Night Run naleznete na: www.nightrun.cz     

 

 

 

Sdílet

Galerie