Centrum Ostravy opět zažilo závod Night Run

V sobotu se Masarykovo náměstí v Ostravě zaplnilo běžci 3. ročníku zážitkového nočního běhu Night Run. Opět padaly účastnické rakordy, běhů se zúčastnilo přes 1600 běžců a běžkyň. Ze všech 3. ročníků se počasí vydařilo nejlépe. Běžcům přálo krásných 14 stupňů.

Pořadatelé připravili velkolepý běžecký program. Odstartoval dětským závodem s názvem RWE Kids Cup, kterého se zúčastnilo přes 150 dětí. Děti měly vytyčenou trať okolo Masarykova náměstí.

Dalším bodem v programu byl nezávodní nový rodinný běh - BOSCH FAMILY RUN, který čítal přes sto rodičů s dětmi. Všichni si užili nezávodní dva kilometry běhu okolo Masarykova náměstí a výstaviště. Každý účastník získal krásnou účastnickou medaili a tričko závodu.

Večer v osm hodin odstartoval charitativní AVON běh na 5 km. Závod na 5 km uvítala starostka Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Ing. Petra Bernfeldová spolu s tiskovou mluvčí centrálního obvodu Janou Pondělíčkovou. Obě se také aktivně zúčastnily závodu na pětikilometrové trati. Z tohoto běhu putuje z každého závodníka na AVON proti rakovině prsu sto korun. Když doběhli poslední závodnici, připravil se start NIGHT RUN na 10km.

Úderem deváté hodiny se do ulic centra Ostravy vydalo přes 700 běžců a běžkyň. Krásné teplé počasí a kvalitní zázemí nabídlo pro běžce, fanoušky a diváky, kterých dohromady bylo více než 3000, skvělý zážitkový program.

Hlavní běh NIGHT RUN na 10 km se běžel na dvě pětikilometrová kola. Do cíle doběhl jako první Vít Ryška z VSK Univerzita Brno, který trať zdolal za 36 minut a 32 vteřin.
Rekord ročníku 2014 nebyl překonán. Na druhém místě doběhl Matthew Mayer - 37:38, před třetím Daniel Kufa - 38:00.

AVON běh na 5 km vyhrál Dočkálek Michal v čase 18:40. Jako nejrychlejší žena v 600 členném pelotonu doběhla Barbora Kopřivová za 21:30. V kategorii žen na 10 kilometrů doběhla jako první Alena Juřicová v čase 41:29 před Prokešová Ivana - 43:34 a třetí Ivana Zbořilová ze sportovního klubu orientačního běhu Havířov - 43:55.

Troufáme si říct, že všichni zúčastnění si vychutnali atmosféru běhu nočním městem a podporu stovek fanoušků a diváků podél trati. Zvláštní kulisou závodu byl špalír světel tvořený hadem závodníků, kteří probíhali podél řeky Ostravice, ale také doprovodný program nebo velká světelná brána s lasery.

Seriál zážitkových akcí Night Run pokračuje dalšími akcemi: 23. 4. - Hradec Králové, 14. 5. - Brno, 13. 8. - Most, 27. 8. - Plzeň, 24. 9. - Praha, 8. 10. - České Budějovice a 15.10. - Olomouc.

Akce byla pod záštitou starostky městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Ing. Petry Bernfeldové a europoslance Tomáše Zdechovského.