Poslední zastávka série Night Run 2015 je úspěšně za námi

V tomto roce poslední zastávka běhů nočním městem zamířila tentokrát do Olomouce a byla to opět velká sportovní událost pro širokou veřejnost. Celková účast se vyšplhala k 1600 startujícím. Což vymrštilo Olomouc na druhé místo za Prahu, kde startovalo 2500 startujících.

V tomto roce poslední zastávka běhů nočním městem zamířila tentokrát do Olomouce a byla to opět velká sportovní událost pro širokou veřejnost. Celková účast se vyšplhala k 1600 startujícím. Což vymrštilo Olomouc na druhé místo za Prahu, kde startovalo 2500 startujících.

Trasa byla opět situována do prostor Výstaviště Flora, start i veškeré zázemí se pro letošní závod rozšířilo a tak došlo přesunutí pódia i stánku partnerů akci na travnatou plochu před pavilonem G, stejně jako cíl. K jeho dosažení bylo nutné zdolat pěti nebo deseti kilometrovou trasu, které dali všem více než patnácti stům závodníkům pořádně zabrat. Běhu se zúčastnil i olympijský vítěz David Svoboda, který si doběhl pro 6.místo s časem 35 minut a 44 sekund.

Nejrychleji si s tratí totiž poradil Jakub Gajdoušek, který závodil za TJ JISKRA OTROKOVICE, zaběhl čas 0:34:18.212. Jako druhý doběhl do cíle Roman Kovář z teamu liga 100 a bronzovou medaili si odnesl Karel Petroš z Maslen Teamu. Jako první žena proběhla cílem Kristýna Chmelková z TJ Liga 100 Olomouc dokázala zdolat trať za 43:53 a roli jednoznačné favoritky bez problémů potvrdila. Druhá žena byla Martina Vališová s časem 44:20 a třetí Markéta Majkusová (Bonusia) 45:35.

Kromě mnoha kategorií v běhu na pět i na deset kilometrů se vyhlašovali i rodinné závody a tak se dá říct, že málokdo se nedostal na stupně vítězů. Platí to doslova, před vyhlašováním se totiž na stupních střídali různí běžci, ať už sami, ve dvojicích nebo ve skupinkách a nechávali se vyfotit. Radost měli snad ještě větší než skuteční vítězové.

Nyní organizátoři připravují něco z jiného soudku. Akce nese název ZOMBIE NIGHT RUN a bude se konat za 14 dní na Vítkově. Více info: www.zombierun.cz

V prosinci se ještě uskuteční 2 vánoční noční běhy CHRISTMAS NIGHT RUN v Praze a v Hradci Králové pro Kapku naděje.